Koordinaattoreiden esittely

1. LAPPI – etsiviä 32 hlö

Rovaniemen kaupunki
Tero Rautio                  tero.rautio@rovaniemi.fi                   050 593 4019

 

2. POHJOIS-POHJANMAA – etsiviä 37 hlö

Haapajärvi, Kärsämäki, Pyhäjärvi - Jokilaaksojen Nuorten Tuki ry
Anne-Mari Teppo                annemari.teppo@snack.fi                       050 527 5503

 

3. KAINUU – etsiviä 14 hlö

Kajaanin kaupunki - Ristijärvi, Pyhäntä
Riika Ukonaho                   riika.ukonaho@kajaani.fi                        044 714 7667

 

4. POHJOIS-KARJALA – etsiviä 17 hlö

Joensuun Nuorisoverstas Ry
Jenni Turpeinen                  jenni.turpeinen@nuorisoverstas.fi          050 433 2006

 

5. POHJOIS-SAVO – etsiviä 36 hlö

Pielavesi, Monitaitoset ry
Ansku Kumpulainen            ansku.kumpulainen@monitaitoset.fi       040 124 3978

 

6. ETELÄ-SAVO – etsiviä 24 hlö

Joroisen kunta
Saara Mughal-Tiitinen        saara.mughal@joroinen.fi                       040 152 0888

 

7. KESKI-POHJANMAA – etsiviä 10 hlö

Kokkolan kaupunki
Pirita Kylmä                        pirita.kylma@kokkola.fi                           044 780 9267

 

8. ETELÄ-POHJANMAA + POHJANMAA – etsiviä 39 hlö

Seinäjoen kaupunki
Päivi Kandolin                     paivi.kandolin@seinajoki.fi                      044 743 4174

 

9. KESKI-SUOMI – etsiviä 40 hlö

Äänekosken kaupunki
Pauliina Koljonen                pauliina.koljonen@aanekoski.fi               040 011 5258

 

10. PIRKANMAA – etsiviä 55 hlö

Ruoveden kunta
Tuomas Kärki                      tuomas.karki@ruovesi.fi                          044 787 1313

 

11. SATAKUNTA – etsiviä 22 hlö

Kokemäen kaupunki
Tiia Laine                            tiia.laine@kokemaki.fi                             040 488 6169

 

12. VARSINAIS-SUOMI –  etsiviä 39 hlö

Turku, Varsinais-Suomen Sininauha ry
Tommi Grönroos                tommi.gronroos@vs-sininauha.fi            044 972 2393                     

 

13. ETELÄ-KARJALA + KYMENLAAKSO – etsiviä 21 hlö

Kotka, EKAMI-konserni, Rannikkopajat
Leena Valtonen                   leena.valtonen@ekami.fi                         050 593 8358

 

14. KANTA- + PÄIJÄT-HÄME – etsiviä 40 hlö

Hausjärvi, HYRIA säätiö
Jenni Koskivuori                  jenni.koskivuori@hyria.fi                         050 379 6478

 

15. UUSIMAA – etsiviä 45 hlö

Hyvinkää, HYRIA säätiö
Ella Jormalainen                 ella.jormalainen@hyria.fi                        040 589 8369

 

16. PK-SEUTU (Espoo, Kirkkonummi, Kauniainen, Helsinki, Vantaa) – etsiviä 47 hlö

Helsingin kaupunki
Maiju Tyrkäs                       maiju.tyrkas@hel.fi                                  040 537 5520